Передумови програми
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), співпрацюючи з урядом України, надає фінансування для першої Програми раннього відновлення: багатосекторну кредитну лінію з метою інвестування в раннє відновлення ключових об’єктів інфраструктури в постраждалих областях та задоволення базових потреб, а також забезпечення належних умов проживання для переселенців та приймаючих громад. Українські приватні та державні інфраструктури, включаючи систему постачання води та електрики, як і освітні та медичні установи вже пошкоджені десятиліттями недофінансування, недбалості та недостатнього догляду продовжують руйнуватися через конфлікт, що триває у Донецькій та Луганській областях.
Кредит в рамках Програми раннього відновлення на суму 200 мільйонів Євро націлений на підтримку багатосекторних інвестиційних схем у муніципальних та соціальних інфраструктурних секторах з метою подолання наслідків конфлікту на Сході України, а також на управління напливом внутрішньо переміщених осіб в інші регіони країни.
Через складність планування та впровадження, ЄІБ попросив міжнародний фонд «Відродження» (розвиток громади) та Програму розвитку ООН про технічну підтримку (розбудова можливостей та підтримка проектного циклу, в тому числі моніторинг). Роль Програми розвитку ООН полягатиме в наданні компетентних ресурсів Підрозділу з технічної підтримки для успішного управління Програмою на регіональному рівні, а також у наданні підтримки під час підготовки та реалізації субпроектів на місцевих урядових рівнях.
*Скорочення
ЄІБ Європейський інвестиційний банк
МФУ Міністерство фінансів України
Мінрегіон Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
НКТ Національні конкурсні торги (конкурсні торги за національними процедурами)
ГРП Група реалізації проекту
НКПВУ Надзвичайна кредитна програма для відновлення України
Організаційна система процедури проведення Закупівлі
Замовником конкурсних торгів є кінцевий одержувач коштів позики. Замовник готує документацію конкурсних торгів для проекту, проводить конкурсні торги та визначає виконавця (підрядника). Група реалізації проекту при Мінрегіоні (далі «Мінрегіон/ГРП»), надає загальну підтримку, координує та наглядає за процесом проведення закупівлі. Зокрема, Мінрегіон/ГРП розробляє шаблони документації конкурсних торгів, затверджує документацію конкурсних торгів, що підготовлена замовниками, а також розробляє План закупівель. Також, Мінрегіон/ГРП координує співпрацю між замовниками та ЄІБ (наприклад, при схваленні на предмет відсутності заперечень, при запитах додаткової інформації). Мінрегіон/ГРП також виступає в якості Ініціатора.
ЄІБ виконує моніторинг закупівель та включає в себе схвалення на предмет відсутності заперечень для деяких дій (більш детально викладено нижче). ЄІБ може залучати зовнішні послуги (в тому числі консультантів Технічної допомоги) для проведення моніторингу закупівлі.
Процес НКТ включає наступну послідовність заходів та пов’язані з ними відповідальні сторони:
- Підготовка Процедур закупівель (документ), примірних зразків документації конкурсних торгів, відповідальний-Мінрегіон/ГРП
- Схвалення на предмет відсутності заперечень обраних методів закупівлі для окремих суб-проектів (таблиця для кожної групи суб-проектів), відповідальний-ЄІБ
- Підготовка документації конкурсних торгів для суб-проектів (за примірним зразком, що розроблений Мінрегіоном/ГРП), відповідальний-Замовник
- Розгляд документації конкурсних торгів на предмет відповідності додатковим вимогам і особливостям, які встановлені цими Процедурами закупівель, відповідальний- Мінрегіон/ГРП
- Оголошення та проведення торгів, відповідальний-Замовник
- Остаточне погодження результатів торгів (схвалення на предмет відсутності заперечень ex-post), відповідальний-ЄІБ
- Підписання договору, відповідальний-Замовник
Обмін інформацією між Замовником та Мінрегіоном/ГРП чи ЕІБ визначається Мінрегіоном/ГРП
окремо та офіційно доводиться до Замовника та оприлюднюється на сайті Мінрегіону
Пов`язані з НКПВУ законодавчі акти та розпорядження:
- Закон України “Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект “Надзвичайна кредитна програма для відновлення України”)”
- Кабінет Міністрів України, Постанова від 25 листопада 2015 р. № 1068 “Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України”
- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Керуючі документи та інформація по НКПВУ”